| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per Hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Weight | 1800 Kg |
| Warranty | 1 Year |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Condition | New |
| Application | Medical |
|---|---|
| Type | Filling Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Weight | 1300kg |
| Packaging Type | Capsule |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Feature | Compact |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Keyword | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Softgel Encapsulation |
|---|---|
| Application | Capsule |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Material | Avaition Aluminum Alloy |
|---|---|
| Application | Softgel Encapsulation |
| Length | 4 Inch Softgel Machine |
| Package | Starand Box |
| Factory | Yes |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Filling Equipment |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Material | Stainless Steel |
| Product Name | Small Automatic Micro Fish Oil Paintball Softgel Encapsulation Machine |
| Name | Capsule Sorting Machine/equipment |
|---|---|
| Brand | Kunyou |
| Size | 6-8Roller |
| Type | Automatic |
| Material | SS304/316 |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Weight | 1800 Kg |
| Warranty | 1 Year |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Condition | New |
| Material | Copper / Aluminum |
|---|---|
| Sitable | Painball / Soft Capsule |
| Size | Ø150X250 |
| Rotate Speed | Adjustable |
| Shape | Round / Olive / Oblong /Special-shaped |