| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Product Name | Softgel Encapsulating Machine |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Capacity | More Than 20000/hour |
| Total Power | 1.5-18.5kw |
| Application | Capsule |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Encapsulating |
|---|---|
| Type | Filling Equipment |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Small Automatic Micro Fish Oil Paintball Softgel Encapsulation Machine |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 44000 /h |
| Power | 4Kw |
| Control | PLC+Control Screen |
| Usage | Painball/Capsule |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Size | 6 Inch |
| Capacity | 44000 Capsule /H |
| Design | Classic Design |
| Control | PLC+Touch Screen |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/h |
| Application | Liquid,softgel Manufacturing |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Weight | 900kg |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 1208*2450mm |