| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 7-10 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 10 Pairs per week |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Packaging Details | Standard die roll box |
|---|---|
| Delivery Time | 7-10 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10 Pairs per week |
| Place of Origin | Beijing, China (Mainland) |
| Matrial | SS304/316 |
|---|---|
| Capacity | 50kg Each Basket |
| Warranty | 1 Year Free |
| Service | Technion Avaliable |
| Brand | Kunyou |
| Application | Softgel Capsule Production |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Capscity | 100,000capsules Per Hour |
| Die Roll | 10 Inch |
| Warantty | 1 Year |
| Application | Softgel Capsule Production |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Capscity | 100,000capsules Per Hour |
| Die Roll | 10 Inch |
| Warantty | 1 Year |
| Application | Softgel Capsule Production |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Capscity | 100,000capsules Per Hour |
| Die Roll | 10 Inch |
| Warantty | 1 Year |
| Shaping Mode | Die Casting |
|---|---|
| Product Material | Aluminium |
| Product | Suitable For Making Capsule |
| Mould Life | 250000-300000shots |
| Runner | 0-5rpm |
| Material | Copper / Aluminum |
|---|---|
| Sitable | Painball / Soft Capsule |
| Size | Ø150X250 |
| Rotate Speed | Adjustable |
| Shape | Round / Olive / Oblong /Special-shaped |
| Application | Softgel Capsule Production |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Capscity | 100,000capsules Per Hour |
| Die Roll | 10 Inch |
| Warantty | 1 Year |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Size | 500-1030mm |
| Capacity | 15-50kg/Per Basket |
| Flow | Air |
| Heating | Avaliable |