| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Weight | 1800 Kg |
| Warranty | 1 Year |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Packaging Type | Capsule,Bottles |
| Material | PPE |
|---|---|
| Color | Various |
| Certification | Avaliable |
| Safty | Food Grade |
| Size | 75*55*5cm |
| Material | PPE |
|---|---|
| Color | Various |
| Certification | Avaliable |
| Safty | Food Grade |
| Size | 75*55*5cm |
| Type | Tumbler Dryer |
|---|---|
| Application | Capsule,paintball |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 100L-20T |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Shaping Mode | Plastic Injection Mould |
|---|---|
| Product Material | Steel |
| Product Name | Capsule Mould & Punch |
| Application | Capsule Filling Machine |
| Surface Treatment | Polishing |
| Shaping Mode | Die Casting |
|---|---|
| Mould Base | Bottom Inject |
| Runner | 0-5rpm |
| Cavity | 2-72 Cavity |
| Design Software | Solidworks |
| Shaping Mode | Die Casting |
|---|---|
| Mould Base | Bottom Inject |
| Runner | 0-5rpm |
| Cavity | 2-72 Cavity |
| Design Software | Solidworks |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 1000 tons/month |
| Place of Origin | China,Beijing |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Application | For Soft Gelatin Encapsulation Machine |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Capacity | 200-400 KG |
| Origin | China |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 1000 tons/month |
| Place of Origin | China,Beijing |