| Material | SS316 |
|---|---|
| Size Dia | 900 |
| Size Length | 1010 |
| Control | PLC |
| Brand | Kunyou |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Application | For Soft Gelatin Encapsulation Machine |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Capacity | 200-400 KG |
| Origin | China |
| MATERIAL | FOOD GRADE PLASTIC |
|---|---|
| Size | 780*495*55mm |
| Stackable | Yes |
| Hole | 4mm |
| Color | Colorful |
| Material | PP |
|---|---|
| Certifacate | Food |
| Color | As Requirement |
| Trolly | High Quality Wheel |
| Shipment | Sea Or Air |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 1000 tons/month |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Name | Food Pharmaceutical Grade Gelatin |
|---|---|
| Brand | Kunyou |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Origin | China,Beijing |
| Packaging Details | Wood cages |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Application | Softgel Capsule |
| Electricity | 220/380/415V |
| Capacity | 60-1500L |
| Fuction | Vacuum |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 7-10 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 10 Pairs per week |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 20-60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets Per Year |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Appearance | Granular,Powder |
|---|---|
| Color | White To Yellow |
| Purity | 99.5% |
| Smell | Odorless |
| Name | Gelatin Free For Soft Capsules |