| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 20-60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Warantee | 1 Year |
| Capacity | 22800 Capsules Per Hour |
| Application | Paintball Or Capsule |
| Capacity | 7200 Paintballs |
| MATERIAL | FOOD GRADE PLASTIC |
|---|---|
| Size | 780*495*55mm |
| Stackable | Yes |
| Hole | 4mm |
| Color | Colorful |
| Application | Capsule,paintball |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Certification | ISO CE |
| Name | Softgel Encapsulation Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Medical |
|---|---|
| Packaging Material | Bottle |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Automatic Grade | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Paintball Production |
|---|---|
| Type | Paintball Production Line |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Material | SUS304 |
| Type | Paintball Production Line |
|---|---|
| Application | Paintball |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 15000-21000grain/hour |
| Product Name | Small Automatic Micro Fish Oil Paintball Softgel Encapsulation Machine |
| Mateial | SS304 |
|---|---|
| Useage | Capsule/paintball |
| Capacity | 14000-18000/H |
| Control | PLC+Touch Screen |
| Electric | 220V/380V/415V |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Product Name | Encapsulation Soft Gelatin Machine Iso9001 Certification Full Automatic |
| Material | PP/ABS |
|---|---|
| Safty | Food Grade |
| Size | 758*608*40mm |
| Name | PP ABS Flat Bottom PPE CE 5cm Plastic Drying Trays For Capsule Drying |
| Height | 6mm |