| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 20-60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Material | Avaition Aluminum Alloy |
|---|---|
| Application | Softgel Encapsulation |
| Length | 3 Inch Softgel Machine |
| Product Name | Soft Capsule/ Paintball Die Roll/ Mould |
| Metal | Aluminium, Copper |
| Power Consumption | 1.5kw |
|---|---|
| POWER SUPPLY | 380V/50Hz |
| Mold | No Mold |
| Capacity | 8-12ball/hour |
| Electricity | Famous Brand |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 30,000 Per Hour |
| Online Printing | Avaliable |
| Formula | Avaliable |
| Technion | Avaliable |
| POWER SUPPLY | 380V/220V |
|---|---|
| Power Consumption | 1.5kw |
| Mold | No Mold |
| Service | Technion Avaliable |
| Certificate | ISO9001 |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Filling Material | Capsule ,tablet |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Kunyou |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Application | Capsule |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Material | SUS304/316L |
| Product Name | Softgel Encapsulating Machine |
| Material | SS |
|---|---|
| Capacity | 30000/H |
| Brand | Kunyou |
| Printer | Avaliable |
| Size | Scale 10" |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Guide Block | Special Design |
| Certificate | ISO9001 |
| Application | Polish And Drying |
| Size | As Requirement |