| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 1208*2450mm |
| Material | SS316L |
|---|---|
| Control | Automatic |
| Siuation | New |
| Service | Technion Avaliable |
| Cpacity | R&D |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Application | Softgel Packaging |
|---|---|
| Packaging Material | Bottle |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Automatic Grade | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| MATERIAL | FOOD GRADE PLASTIC |
|---|---|
| Size | 780*495*55mm |
| Stackable | Yes |
| Hole | 4mm |
| Color | Colorful |
| Material | PP/ABS |
|---|---|
| Safty | Food Grade |
| Size | 758*608*40mm |
| Name | PP ABS Flat Bottom PPE CE 5cm Plastic Drying Trays For Capsule Drying |
| Packaging Details | Wood cages |
| Material | Gelatin |
|---|---|
| Technology | Kun You Pharmatech |
| Application | To Make Food And Capsule |
| Usage | Foods |
| Moisture Content Of Capsule It Made | 10%-15% |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 20-60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets Per Year |
| Place of Origin | China,Beijing |