| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets Per month |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Application | Softgel Capsule |
| Electricity | 220/380/415V |
| Power | 7.5-20Kw |
| Capacity | 60-1500L |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 1208*2450mm |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Application | Softgel Capsule |
| Electricity | 220/380/415V |
| Capacity | 60-1500L |
| Fuction | Vacuum |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220V/380V |
| Product Type | Liquid, Gelatin |
| Material | Stainless Steel |
| MATERIAL | STAINLESS STELL |
|---|---|
| Dicharge | Hydraulic |
| Service | All Life |
| Size | 100-2000L |
| Jacket | Avaliable |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Function | Gelatin Melting |
| Application | Softgel Encapsulation Machine |
| Packaging Details | Wood cages |
| Delivery Time | 3 weeks |
| Application | Capsule |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Weight | 1800 Kg |
| Warranty | 1 Year |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Packaging Type | Capsule,Bottles |
| Packaging Details | Carton |
|---|---|
| Delivery Time | 7-10 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Place of Origin | China,Beijing |