| Material | SUS304/316 |
|---|---|
| Dischage | Hydrulic |
| Size | 100-1600L |
| Water Jacket | Avaliable |
| Vaccum | Avaliable |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Size | 100-1500L |
| Electric Contric | Avaliable |
| Electric | Seimens |
| Water Jacket | Avaliable |
| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Vaccum | Avaliable |
| Water Jacket | Avaliable |
| Size | 100-1500L |
| Electric Contric | Avaliable |
| Type | Rotary Drying Equipment |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 12 Months After Commissioning |
| Certification | ISO CE |
| Power(w) | 3kw |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Size | 100-2000 |
| Service | Technology Support |
| Padle | Avaliable |
| Guage For Weight | Avaliable |
| Matrial | SS304/316 |
|---|---|
| Capacity | 50kg Each Basket |
| Warranty | 1 Year Free |
| Service | Technion Avaliable |
| Brand | Kunyou |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30-60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Brand Name | Kunyou |