| Appearance | Granular,Powder |
|---|---|
| Color | White To Yellow |
| Purity | 99.5% |
| Smell | Odorless |
| Name | Gelatin Free For Soft Capsules |
| Material | Non Animal Gel |
|---|---|
| Origin | China,beijing |
| Machine Material | SS316 |
| Capacity | R&D-80000per Hour |
| Use | Capsule Like Canabis Oil |
| Application | Capsule |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Material | SUS304/316L |
| Product Name | Softgel Encapsulating Machine |
| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Size | 6-8Roller |
| Capacity | 150,000-200,000/H |
| Control | Auto |
| Precision | 0.02mm |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 1000 tons/month |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 1000 tons/month |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Gear Box | SEW Spped Chage |
| Electrical Part | Seimens |
| Pennel | PLC Control |
| Standard | CE |
| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Size | 6-8Roller |
| Capacity | 150,000-200,000/H |
| Control | Auto |
| Precision | 0.02mm |
| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Warrante | 1 Year |
| Installation | Avaliable |
| Model | KSM |
| CAPACITY | 300,000-400,000per Hour |
| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Size | 6-8Roller |
| Capacity | 150,000-200,000/H |
| Control | Auto |
| Precision | 0.02mm |