| Shaping Mode | Plastic Injection Mould |
|---|---|
| Product Material | Copper,Aluminium,Multiple Materials |
| Cavity | Multi |
| Design Software | PROE,UG,CAD,Solidworks |
| Product Name | Liquid Silicone Mold Making Rubber For Compression |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Stainless Steel |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 32000@2rpm |
| Electric | Schineider |
| Warrantee | 1 Year |
| Application | Paintball Production |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per Hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Packaging Details | Wood cages |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Encapsulation Machine |
| Name | Soft Gel Capsule Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Encapsulation Machine |
| Name | Soft Gel Capsule Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Application | Paintball Production |
|---|---|
| Type | Paintball Production Line |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 30000/h |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets Per Year |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Capsule |
| Name | Soft Gel Capsule Machine |
| Material | Sus304/SUS316 |
| Control | PLC |
| Application | Paintball Making |
|---|---|
| Capicity | 32000 Painballs/H |
| Die Roll | 250X150 |
| Control Mode | PLC/Touch Screen |
| Certificate | CE |