| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Size | 4.64.7.10.12 Inch |
| Servo Motor | Avaliable |
| Technion Instalation | Avaliable |
| Warantee | 2 Year |
| Material | SS316L |
|---|---|
| Electric | 220V/380/415V |
| Capacity | Small And R&D |
| Usage | Paintball&capsule |
| Service | Technion Avaliable |
| Material | Food Grade Plastic |
|---|---|
| Color | White Or As Requirement |
| Size | 762*495*55mm |
| Application | Capsule,candy, Paintball,etc |
| Fuction | Stack ,high Temp Bearing |
| Application | Capsule |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Material | Food Grade Plastic |
|---|---|
| Color | White Or As Requirement |
| Size | 762*495*55mm |
| Application | Capsule,candy, Paintball,etc |
| Fuction | Stack ,high Temp Bearing |
| Application | Soft Gelatin Encapsulation Making |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 44000-50000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Printer |
| Application | Capsule |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Material | SS |
|---|---|
| Size | 580*600 |
| Electric | Seimens |
| Warantee | 1 Year |
| Guide Block | PPE |