| Application | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Name | Injection Wedge |
| Name2 | Die Roll |
| Name3 | Pump |
| Name4 | Brush |
| Material | Food Grade Plastic |
|---|---|
| Color | White |
| Size | 762*495*55mm |
| Application | Capsule,candy, Paintball,etc |
| Fuction | Stack ,high Temp Bearing |
| Material | Food Grade Plastic |
|---|---|
| Color | White |
| Size | 762*495*55mm |
| Application | Capsule,candy, Paintball,etc |
| Fuction | Stack ,high Temp Bearing |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Filling Material | Paintball |
| Capacity | 10bag/min |
| Bag | 500 Paintball |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Encapsulating |
|---|---|
| Type | Filling Equipment |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Small Automatic Micro Fish Oil Paintball Softgel Encapsulation Machine |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Filling Equipment |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Filling Equipment,Encapsulation Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Name | Softgel Encapsulation Machine |
| Material | SUS304/316L |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Material | Food Grade Plastic |
|---|---|
| Color | White |
| Size | 762*495*55mm |
| Application | Capsule,candy, Paintball,etc |
| Fuction | Stack ,high Temp Bearing |