| Matrial | Veggie Material |
|---|---|
| Area | 200-500m3 |
| Electric | As Requirement |
| Control | Antomatic |
| Material | SS316 |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 1208*2450mm |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Encapsulation Machine |
| Name | Soft Gel Capsule Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Material | PP/ABS |
|---|---|
| Safty | Food Grade |
| Size | 758*608*40mm |
| Name | PP ABS Flat Bottom PPE CE 5cm Plastic Drying Trays For Capsule Drying |
| Height | 6mm |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Product Name | Softgel Encapsulating Machine |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Capacity | More Than 20000/hour |
| Total Power | 1.5-18.5kw |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Painball Production Line |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Softgel Encapsulation Machine |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Encapsulation Machine |
| Name | Soft Gel Capsule Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |