| Application | Softgel Capsule Production |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Capscity | 100,000capsules Per Hour |
| Die Roll | 10 Inch |
| Warantty | 1 Year |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Application | Encapsulation |
| Certificate | CE |
| Warantee | 1 Year |
| Capacity | 100,000capsules |
| Application | Medical |
|---|---|
| Type | Filling Machine |
| Condition | New |
| Voltage | 220V/380V |
| Driven Type | Electric |
| Application | Softgel Capsule Production |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Capscity | 100,000capsules Per Hour |
| Die Roll | 10 Inch |
| Warantty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Product Name | High Platform Rapid Pharmaceutical Wet Mixing Granulator Machine |
| Warranty | 12 Months |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/time |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Application | Encapsulation Machine |
| Certificate | CE |
| Drive | Phnumatric |
| Die Roll Size | Various |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Application | Encapsulation Machine |
| Certificate | CE |
| Drive | Phnumatric |
| Die Roll Size | Various |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Application | Encapsulation Machine |
| Certificate | CE |
| Drive | Phnumatric |
| Die Roll Size | Various |
| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Size | 3-8mms |
| Capacity | 8balls Per Second |
| Name | 3mm Balls Per Second 2-8mm Size Seamless Soft Gelatin Capsule Machine |
| Packaging Details | Wood cages |
| Application | Medical |
|---|---|
| Type | Filling Machine |
| Condition | New |
| Driven Type | Electric |
| Automatic Grade | Automatic |