| Application | Capsule |
|---|---|
| Speed | 5rpm |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Keyword | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Capsule |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Pharmaceutical/food/chemicals,Softgel |
|---|---|
| Type | Encapsulation Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | SUS304/316L |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Application | Capsule,Medical |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | Three-phase380v |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Condition | New |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 1208*2450mm |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Encapsulation Machine |
| Name | Soft Gel Capsule Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Material | Avaition Aluminum Alloy |
|---|---|
| Application | Softgel Encapsulation |
| Length | 4 Inch Softgel Machine |
| Package | Starand Box |
| Factory | Yes |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | Three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | Three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Application | Capsule,Liquid,softgel |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Overseas Third-party Support Available |
| Capacity | 15000-21000grain/hour |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Certification | ISO CE |