| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Product Name | High Platform Rapid Pharmaceutical Wet Mixing Granulator Machine |
| Warranty | 12 Months |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/time |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Product Name | Encapsulation Soft Gelatin Machine Iso9001 Certification Full Automatic |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Feature | Compact |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Keyword | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Feature | Full Automatic |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Keyword | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Encapsulating Softgel Capsules |
|---|---|
| Type | Filling Equipment,Encapsulation Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Material | Stainless Steel |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 7000/h |
| Voltage | 220V/380V |
| Print Device | Avaliable |
| Raw Material | Avaliable |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 7000/h |
| Voltage | 220V/380V |
| Print Device | Avaliable |
| Raw Material | Avaliable |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 100,000 Capsule/h 8#OV |
| Die Roll | 150*250 |
| Application | Oil&Cream |
| Capsule Shape | As Requirement |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 7000/h |
| Voltage | 220V/380V |
| Print Device | Avaliable |
| Raw Material | Avaliable |