| Type | Softgel Machine |
|---|---|
| Application | Medical |
| Voltage | 220V 50HZ |
| Automatic Grade | Automatic |
| Condition | New |
| Material | Cooper |
|---|---|
| Size | 4.6.8.10 Inches |
| Appliance | Encapsulation Machine |
| Parts | Start Pump |
| Thickness Guage | Avaliable |
| Material | Cooper |
|---|---|
| Size | 4.6.8.10 Inches |
| Appliance | Encapsulation Machine |
| Parts | Start Pump |
| Thickness Guage | Avaliable |
| Application | Medical |
|---|---|
| Type | Filling Machine |
| Condition | New |
| Voltage | 220V/380V |
| Driven Type | Electric |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Stainless Steel |
| Material | Copper |
|---|---|
| Size | 4.6.8.10 Inches |
| Appliance | Encapsulation Machine |
| Parts | Level Control Sensor |
| Thick Guage | Avaliable |
| Material | Copper |
|---|---|
| Size | 4.6.8.10 Inches |
| Appliance | Encapsulation Machine |
| Parts | Level Controlsensor |
| Thick Guage | Avaliable |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/h |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | Three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Place of Origin | China,Beijing |