| Application | Capsule,Liquid,encapsulating |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Material | Stainless Steel |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 32000@2rpm |
| Electric | Schineider |
| Warrantee | 1 Year |
| Application | Paintball Production |
| Application | Softgel Capsule Production |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Capscity | 100,000capsules Per Hour |
| Die Roll | 10 Inch |
| Warantty | 1 Year |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Capsule |
| Product Name | Automatic Encapsulation Machine |
| Certification | ISO CE |
| Packaging Details | Wood cages |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 32000@2rpm |
| Electric | Schineider |
| Warrantee | 1 Year |
| Application | Paintball Production |
| Material | SS316L |
|---|---|
| Electric | 220V/380/415V |
| Capacity | Small And R&D |
| Usage | Paintball&capsule |
| Service | Technion Avaliable |
| Application | Capsule,Liquid,softgel |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Overseas Third-party Support Available |
| Capacity | 15000-21000grain/hour |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Certification | ISO CE |
| Function | Paitball And Softgel Making |
|---|---|
| Material | Alumnium |
| Capacity | 100,000/H |
| Useage | Softgel/Paintball |
| Certificate | CE/ISO |
| Matrial | SS316 |
|---|---|
| Electric | As Requirment |
| Warrantee | 1 Year After Reach |
| Electricy Part | Seimens |
| Capacity | 100,000 Capsules |
| Application | Paintball Production,paintball Soft Gelatin |
|---|---|
| Type | Paintball Production Line |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Small Automatic Micro Fish Oil Paintball Softgel Encapsulation Machine |