| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Softgel Making Machine |
|---|---|
| Packaging Details | Wood cages |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Power Consumption | 1.5kw |
|---|---|
| POWER SUPPLY | 380V/50Hz |
| Mold | No Mold |
| Application | Capsule |
| Type | Encapsulation Machine |
| Material | SS316L |
|---|---|
| Electric | 220V/380/415V |
| Capacity | Small And R&D |
| Usage | Paintball&capsule |
| Service | Technion Avaliable |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 1208*2450mm |
| Application | Capsule,Liquid,encapsulating |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Painball Production Line |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Softgel Encapsulation Machine |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Capsule |
| Product Name | Automatic Encapsulation Machine |
| Certification | ISO CE |
| Packaging Details | Wood cages |
| Application | Painball Production Line |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Softgel Encapsulation Machine |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Capsule,Liquid |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 15000-21000grain/hour |
| Product Name | Encapsulation Machine |