| Type | Softgel Machine |
|---|---|
| Application | Medical |
| Voltage | 220V 50HZ |
| Automatic Grade | Automatic |
| Condition | New |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Size | 6inch |
| Control | Automatic |
| Brand | Kunyou/Sunshine |
| Electric | 220/380/415V |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 20-60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Shaping Mode | Die Casting |
|---|---|
| Mould Base | Bottom Inject |
| Runner | 0-5rpm |
| Cavity | 2-72 Cavity |
| Design Software | Solidworks |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Filling Equipment,Encapsulation Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Name | Softgel Encapsulation Machine |
| Material | SUS304/316L |
| Application | Softgel Capsule Making Machine |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Video Technical Support,commissioning And Training,Field Maintenance And Repair Service |
| Power | 11Kw |
| Function | Softgel Capsule Encapsulation |
| Usage | Pharmacy |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per Hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Type | Softgel Encapsulation |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per Hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Type | Softgel Encapsulation |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per Hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Packaging Details | Wood cages |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per Hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Packaging Details | Wood cages |