| Application | Pharmaceutical/food/chemicals,Softgel |
|---|---|
| Type | Encapsulation Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | SUS304/316L |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 60kg/H |
| Overall Size | 400*1100 |
| Liquid Recovery | 90 Percent |
| Model | MRM-7 |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Size | 6 Inch |
| Capacity | 44000 Capsule /H |
| Design | Classic Design |
| Control | PLC+Touch Screen |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per Hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Type | Softgel Encapsulation |
| Matrial | Veggie Material |
|---|---|
| Area | 200-500m3 |
| Electric | As Requirement |
| Control | Antomatic |
| Material | SS316 |
| Material | SUS304/316L |
|---|---|
| Product Name | Vgel Softgel Encapsulating Machine |
| Voltage | Can Be Customized |
| Control | PLC |
| Roller Die Size | D150*250mm |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/h |
| Application | Capsule,softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 100000-120000 Capsules/h(8# Oval |
| Material | Non Animal Gel |
|---|---|
| Origin | China,beijing |
| Machine Material | SS316 |
| Capacity | R&D-80000per Hour |
| Use | Capsule Like Canabis Oil |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Place of Origin | China,Beijing |