| Application | Paintball Production |
|---|---|
| Type | Paintball Production Line |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Material | SUS304 |
| Application | Capsule,paintball |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Certification | ISO CE |
| Name | Softgel Encapsulation Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Field Maintenance And Repair Service |
| Material | Stainless Steel |
| Control | PLC |
| Type | Filling Machine |
|---|---|
| Application | Medical |
| Automatic Grade | Automatic |
| Condition | New |
| Packaging Type | Capsule |
| Material | Pharmaceutic / Hard TO Oxidate /al Machine |
|---|---|
| Die Roll Size | Die Roll Ф103mm * 152mm |
| Dimension | 880X640X1900mm |
| Control Mode | PLC+Touch Screen |
| Output Rate | 8#OV 43470 Pcs/h |
| Name | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Capacity | 4.6.7.10inches |
| Warantee | 1 Year |
| Materil | SS316 |
| Certificate | CE,ISO9001 |
| Application | Medical |
|---|---|
| Type | Filling Machine |
| Condition | New |
| Voltage | 220V/380V |
| Driven Type | Electric |
| Application | Paintball Production |
|---|---|
| Type | Filling Equipment |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Material | SUS304/316L |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Warantee | 1 Year |
| Capacity | 22800 Capsules Per Hour |
| Application | Paintball Or Capsule |
| Capacity | 7200 Paintballs |
| Application | Paintball Production |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | SUS304 |
| Product Name | Softgel Encapsulating Machine |
| Power | 16.5Kw |