| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per Hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Packaging Details | Wood cages |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120000 Capsules Per Hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5kw |
| Vegl | Avaliable |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 14400ball/h |
| Service | Technion Avaliable |
| Warantty | 1 Year |
| Recept | Avalable |
| Application | Paintball Production |
|---|---|
| Type | Paintball Production Line |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | SUS304/316L |
| Product Name | Small Automatic Micro Fish Oil Paintball Softgel Encapsulation Machine |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Material | SS |
|---|---|
| Size | 580*600 |
| Electric | Seimens |
| Warantee | 1 Year |
| Guide Block | PPE |
| Application | Softgel Capsule Production |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Capscity | 100,000capsules Per Hour |
| Die Roll | 10 Inch |
| Warantty | 1 Year |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | Filling Equipment |
| Warranty | 1 Year |
| Control | PLC |
| Healthcare | Soft Gelatine Capsule |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Application | Encapsulation |
| Certificate | CE |
| Warantee | 1 Year |
| Capacity | 100,000capsules |