| Application | Softgel Capsule Production |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Capscity | 100,000capsules Per Hour |
| Die Roll | 10 Inch |
| Warantty | 1 Year |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Encapsulation Machine |
| Name | Soft Gel Capsule Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Application | Paintball Production |
|---|---|
| Type | Paintball Production Line |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 30000/h |
| Application | Paintball Production |
|---|---|
| Type | Paintball Production Line |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 30000/h |
| Application | Paintball Production |
|---|---|
| Type | Paintball Production Line |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 30000/h |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 100,000 |
| Warranty | 1 Year |
| Control | PLC+touch Screen |
| Electeic | Seimens |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets Per Year |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120,000 Capsules Per Hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5 |
| Packaging Details | Wood cages |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120000 Capsules Per Hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5kw |
| Vegl | Avaliable |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 14400ball/h |
| Service | Technion Avaliable |
| Warantty | 1 Year |
| Recept | Avalable |