| Application | Capsule,paintball |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 100L-20T |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Certification | ISO CE |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | Stainless Steel316 |
| Product Name | Small Automatic Micro Fish Oil Paintball Softgel Encapsulation Machine |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 300,000 Per Hour |
| Warantee | 1 Year |
| Precision | 0.1mm |
| Control | PLC |
| Application | Soft Gelatin Encapsulation Making |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 44000-50000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Printer |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Material | SS |
|---|---|
| Size | 580*600 |
| Electric | Seimens |
| Warantee | 1 Year |
| Guide Block | PPE |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Size Dia | 900 |
| Size Length | 1010 |
| Control | PLC |
| Brand | Kunyou |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Size Dia | 900 |
| Size Length | 1010 |
| Control | PLC |
| Brand | Kunyou |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Size Dia | 730 |
| Size Length | 1010 |
| Control | PLC |
| Brand | Kunyou |