| Material | SS316 |
|---|---|
| Size | 500-1030mm |
| Capacity | 15-50kg/Per Basket |
| Flow | Air |
| Heating | Avaliable |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Size | 1250*900*1500 |
| Fuction | Polish Drying |
| Custom Order | Accept |
| Feature | 100% Food Grade Materials |
| Material | Non Animal Gel |
|---|---|
| Name | 7 Inch Electric Encapsulator Machine For Pharmaceutical Enterprises |
| Machine Material | SS316 |
| Capacity | R&D-80000per Hour |
| Use | Capsule Like Canabis Oil |
| Type | Tumbler Dryer |
|---|---|
| Application | Capsule,paintball |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 100L-20T |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Size | 1250*900*1500 |
| Fuction | Polish Drying |
| Custom Order | Accept |
| Feature | 100% Food Grade Materials |
| Application | Capsule And Paintball |
|---|---|
| Product Name | Soft Capsule Making Machine |
| Voltage | Can Be Customized |
| Roller Die Size | 103mm*180mm,D150*250mm |
| Control | PLC |
| Type | Rotary Drying Equipment |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 12 Months After Commissioning |
| Certification | ISO CE |
| Power(w) | 3kw |
| Application | Medical |
|---|---|
| Type | Filling Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Weight | 1300kg |
| Packaging Type | Capsule |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30-60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Brand Name | Kunyou |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |