| Application | Capsule |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Field Maintenance And Repair Service |
| Material | Stainless Steel |
| Control | PLC |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Capsule,Liquid |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 15000-21000grain/hour |
| Product Name | Encapsulation Machine |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Speed | 5rpm |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Keyword | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 7000/h |
| Voltage | 220V/380V |
| Print Device | Avaliable |
| Raw Material | Avaliable |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 7000/h |
| Voltage | 220V/380V |
| Print Device | Avaliable |
| Raw Material | Avaliable |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 7000/h |
| Voltage | 220V/380V |
| Print Device | Avaliable |
| Raw Material | Avaliable |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 7000/h |
| Voltage | 220V/380V |
| Print Device | Avaliable |
| Raw Material | Avaliable |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 100,000 |
| Warranty | 1 Year |
| Control | PLC+touch Screen |
| Electeic | Seimens |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |