| Product Material | Aluminium |
|---|---|
| Mould Base | Customize |
| Mould Life | 250000-300000shots |
| Runner | 0-5rpm |
| Cavity | 2-72 Cavity |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 20-60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 20-60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Material | SS316L |
|---|---|
| Control | Automatic |
| Siuation | New |
| Service | Technion Avaliable |
| Cpacity | R&D |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Application | Softgel Capsule Production |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Capscity | 100,000capsules Per Hour |
| Die Roll | 10 Inch |
| Warantty | 1 Year |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Material | Cooper |
|---|---|
| Size | 4.6.8.10 Inches |
| Appliance | Encapsulation Machine |
| Parts | Start Pump |
| Thickness Guage | Avaliable |
| Material | SUS |
|---|---|
| Size | 580*600mm |
| Shape | Net |
| Scree | PLC/Touch |
| Drying Methods | By Air |
| Material | Copper |
|---|---|
| Size | 4.6.8.10 Inches |
| Appliance | Encapsulation Machine |
| Parts | Level Controlsensor |
| Thick Guage | Avaliable |