| Application | Capsule |
|---|---|
| Speed | 5rpm |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Keyword | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 7000/h |
| Voltage | 220V/380V |
| Print Device | Avaliable |
| Raw Material | Avaliable |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 100,000 Capsule/h 8#OV |
| Die Roll | 150*250 |
| Application | Oil&Cream |
| Capsule Shape | As Requirement |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Electric | Seimens |
| From | China |
| Brand | Kunyou |
| Capacity | Big |
|---|---|
| Mateial | SS304 |
| Formula | Free |
| Warantee | 1 Year |
| Service | TEchnion Avaliable |
| Application | Paintball Production Line |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 0.68" Paintball 8000pcs/hour |
| Name | Softgel Encapsulation Machine |
| Application | Capsule |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Material | SUS304/316L |
| Product Name | Softgel Encapsulating Machine |
| Matrial | Veggie Material |
|---|---|
| Area | 200-500m3 |
| Electric | As Requirement |
| Control | Antomatic |
| Material | SS316 |
| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Service | Installation Avaliable |
| Warrantee | 1 Year Free |
| Factory | Yes |
| Spare Parts | Avaliable |
| Application | Painball Production Line |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Softgel Encapsulation Machine |