| Shaping Mode | Plastic Injection Mould |
|---|---|
| Product Material | Copper,Aluminium,Multiple Materials |
| Cavity | Multi |
| Design Software | PROE,UG,CAD,Solidworks |
| Product Name | Liquid Silicone Mold Making Rubber For Compression |
| Shaping Mode | Plastic Injection Mould |
|---|---|
| Product Material | Copper,Aluminium,Multiple Materials |
| Cavity | Multi |
| Design Software | PROE,UG,CAD,Solidworks |
| Product Name | Liquid Silicone Mold Making Rubber For Compression |
| Shaping Mode | Plastic Injection Mould |
|---|---|
| Product Material | Copper,Aluminium,Multiple Materials |
| Cavity | Multi |
| Design Software | PROE,UG,CAD,Solidworks |
| Product Name | Liquid Silicone Mold Making Rubber For Compression |
| Shaping Mode | Die Casting |
|---|---|
| Mould Base | Bottom Inject |
| Runner | 0-5rpm |
| Cavity | 2-72 Cavity |
| Design Software | Solidworks |
| Shaping Mode | Plastic Injection Mould |
|---|---|
| Product Material | Copper,Aluminium,Multiple Materials |
| Cavity | Multi |
| Design Software | PROE,UG,CAD,Solidworks |
| Product Name | Liquid Silicone Mold Making Rubber For Compression |
| Shaping Mode | Plastic Injection Mould |
|---|---|
| Product Material | Copper,Aluminium,Multiple Materials |
| Cavity | Multi |
| Design Software | PROE,UG,CAD,Solidworks |
| Product Name | Liquid Silicone Mold Making Rubber For Compression |
| Shaping Mode | Plastic Injection Mould |
|---|---|
| Product Material | Copper,Aluminium,Multiple Materials |
| Cavity | Multi |
| Design Software | PROE,UG,CAD,Solidworks |
| Product Name | Liquid Silicone Mold Making Rubber For Compression |
| Shaping Mode | Die Casting |
|---|---|
| Mould Base | Bottom Inject |
| Runner | 0-5rpm |
| Cavity | 2-72 Cavity |
| Design Software | Solidworks |
| Material | SS304/SS316 |
|---|---|
| Fuction | Size Shape Sorting |
| Capacity | 300000 Per Hour |
| Roller Size | Adjustable |
| Capsule Size | 0-2cm |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 15 Set/Sets per year |
| Place of Origin | China,Beijing |