| Material | PE |
|---|---|
| Color | Other Colors Can Be Customized |
| Use | Drying Freezing Baking |
| Size | 762*495*55 |
| Feature | Resistance -40 -140 Degrees,100% Food Grade Materials |
| Shaping Mode | Plastic Injection Mould |
|---|---|
| Product Material | Copper,Aluminium,Multiple Materials |
| Cavity | Multi |
| Design Software | PROE,UG,CAD,Solidworks |
| Product Name | Liquid Silicone Mold Making Rubber For Compression |
| Shaping Mode | Plastic Injection Mould |
|---|---|
| Product Material | Copper,Aluminium,Multiple Materials |
| Cavity | Multi |
| Design Software | PROE,UG,CAD,Solidworks |
| Product Name | Liquid Silicone Mold Making Rubber For Compression |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 350L |
| Heating | Avaliable |
| Movable | Yes |
| Vacuum | No |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 7-10 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 10 Pairs per week |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Material | PPE |
|---|---|
| Color | Various |
| Certification | Avaliable |
| Safty | Food Grade |
| Size | 75*55*5cm |
| Material | PPE |
|---|---|
| Color | Various |
| Certification | Avaliable |
| Safty | Food Grade |
| Size | 75*55*5cm |
| Material | PPE |
|---|---|
| Color | Various |
| Certification | Avaliable |
| Safty | Food Grade |
| Size | 75*55*5cm |
| Material | PPE |
|---|---|
| Color | Various |
| Certification | Avaliable |
| Safty | Food Grade |
| Size | 75*55*5cm |
| Material | PPE |
|---|---|
| Color | Various |
| Certification | Avaliable |
| Safty | Food Grade |
| Size | 75*55*5cm |