| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Structure | Jacket |
| Jacket Work Pressure | Atmospheric |
| Mixer Type | Paddle+Waller Screper |
| Power | 220V/380V |
| Material | SUS304/316 |
|---|---|
| Color | Silver |
| Power | 0.7.5-11Kw |
| Size | 100-300Lmovable |
| Heating | Electric |
| Appearance | Granular,Powder |
|---|---|
| Color | White To Yellow |
| Purity | 99.5% |
| Smell | Odorless |
| Name | Gelatin Free For Soft Capsules |
| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Size | 100-10000L |
| Heating | Avaliable |
| Platform | Avaliable |
| Vacuum Device | Avalibele |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets Per month |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Mirror | Avaliable |
| Edge | Curve Or Plate |
| Size | As Requirement |
| Market Date | 2010 |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220V/380V,Customized |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Power(w) | Customized |
| Material | SUS304/316 |
|---|---|
| Dischage | Hydrulic |
| Size | 100-1600L |
| Water Jacket | Avaliable |
| Vaccum | Avaliable |
| Material | PP/ABS |
|---|---|
| Safty | Food Grade |
| Size | 758*608*40mm |
| Name | PP ABS Flat Bottom PPE CE 5cm Plastic Drying Trays For Capsule Drying |
| Height | 6mm |
| Dimension(l*w*h) | Custom Made |
|---|---|
| Product Type | Liquid |
| Material | Stainless Steel |
| Usage | Chemical |
| Mixer Type | Agitator |