| Application | Capsule,Liquid,encapsulating |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Capsule,Liquid,encapsulating |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Condition | New |
| Weight | 900KG |
| Voltage | 220V/380V |
| Automatic Grade | Automatic |
| Material | Starch/Gelatin |
|---|---|
| Size | R&D |
| Brand | Kunyou |
| Electric | 220V/380V |
| Usage | Oil/Paste |
| Application | Medicine Filling Machine |
|---|---|
| Material | SS304/SS316 Stainless Steel |
| Usage | Packing Machine For Nurishment |
| Type | Automatic |
| Item | Pharmaceutical Filling Machine |
| Material | Cooper |
|---|---|
| Size | 4.6.8.10 Inches |
| Appliance | Encapsulation Machine |
| Parts | Start Pump |
| Thickness Guage | Avaliable |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | Three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Material | Starch/Gelatin |
|---|---|
| Size | R&D |
| Brand | Kunyou |
| Electric | 220V/380V |
| Usage | Oil/Paste |
| Application | Painball Production Line |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Softgel Encapsulation Machine |
| Shaping Mode | Die Casting |
|---|---|
| Product Material | Aluminium |
| Product | Suitable For Making Capsule |
| Mould Base | Customize |
| Cavity | Multi |