| Material | SS304 |
|---|---|
| Filling Material | Capsule ,tablet |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Kunyou |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Application | Medical |
|---|---|
| Condition | New |
| Packaging Material | Wood |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Capsule |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Material | SUS304/316L |
| Product Name | Softgel Encapsulating Machine |
| Material | Pharmaceutic / Hard TO Oxidate /al Machine |
|---|---|
| Die Roll Size | Die Roll Ф103mm * 152mm |
| Dimension | 880X640X1900mm |
| Control Mode | PLC+Touch Screen |
| Output Rate | 8#OV 43470 Pcs/h |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Capacity | 300,000 Per Hour |
| Warantee | 1 Year |
| Precision | 0.1mm |
| Control | PLC |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Application | Softgel Capsule Making |
| Usge | Capsule Filling Machine |
| Type | Automatic Packing Machine |
| Size | 2100*980*1200 |
| Application | Paintball Production |
|---|---|
| Type | Paintball Production Line |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Material | SUS304 |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Certificates | ISO9001 CE |
| Application | Make Softgel Capsule |
| Function | Compress And Mould The Capsule |
| Size | 1200*980*850 |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 32000@2rpm |
| Electric | Schineider |
| Warrantee | 1 Year |
| Application | Paintball Production |
| Application | Paintball Production |
|---|---|
| Type | Filling Equipment |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Small Automatic Micro Fish Oil Paintball Softgel Encapsulation Machine |