| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | Stainless Steel316 |
| Product Name | Small Automatic Micro Fish Oil Paintball Softgel Encapsulation Machine |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 6 set/sets per year |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Size | 3-8mms |
| Capacity | 8balls Per Second |
| Name | 3mm Balls Per Second 2-8mm Size Seamless Soft Gelatin Capsule Machine |
| Packaging Details | Wood cages |
| Power Consumption | 1.5kw |
|---|---|
| POWER SUPPLY | 380V/50Hz |
| Mold | No Mold |
| Application | Capsule |
| Type | Encapsulation Machine |
| Shaping Mode | Die Casting |
|---|---|
| Mould Base | Bottom Inject |
| Runner | 0-5rpm |
| Cavity | 2-72 Cavity |
| Design Software | Solidworks |
| Power Consumption | 1.5kw |
|---|---|
| POWER SUPPLY | 380V/50Hz |
| Mold | No Mold |
| Capacity | 8-12ball/hour |
| Electricity | Famous Brand |
| Type | Filling Machine |
|---|---|
| Application | Medical |
| Automatic Grade | Automatic |
| Condition | New |
| Packaging Type | Capsule |
| Material | AL Or Cu |
|---|---|
| Size | 4,6,8,10,12 Inch |
| Shipment | Fedex And DHL |
| Manufacture | CNC Center |
| Time | 3-5days |
| Material | AL Or Cu |
|---|---|
| Size | 4,6,8,10,12 Inch |
| Shipment | Fedex And DHL |
| Manufacture | CNC Center |
| Time | 3-5days |
| Mateial | SS316 |
|---|---|
| Filling Material | Oil |
| Warantee | 1 Year |
| Technique | Avaliable |
| Capacity | 8 Ball Per Min |