| Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Size | As Require |
| Shape | As Require |
| Injection Heating | Water And Elc |
| Injection Material | Alinuimus Or Copper |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 7-10 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 10 Pairs per week |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/h |
| Power Consumption | 1.5kw |
|---|---|
| POWER SUPPLY | 380V/50Hz Or 220V/60Hz |
| Mold | No Mold |
| Size | 3-6mms |
| Capacity | 22000 Balls Per Hour |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Certificate | CE |
| Standard | CE,ISO9001 |
| Service | Technion Avaliable |
| Service Formula | Avaliable |
| POWER SUPPLY | 380V/220V |
|---|---|
| Power Consumption | 1.5kw |
| Mold | No Mold |
| Service | Technion Avaliable |
| Certificate | ISO9001 |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Weight | 1800 Kg |
| Warranty | 1 Year |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Condition | New |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Application | Encapsulation Machine |
| Certificate | CE |
| Drive | Phnumatric |
| Die Roll Size | Various |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Application | Encapsulation Machine |
| Certificate | CE |
| Drive | Phnumatric |
| Die Roll Size | Various |
| POWER SUPPLY | 380V/220V |
|---|---|
| Power Consumption | 1.5kw |
| Mold | No Mold |
| Service | Technion Avaliable |
| Certificate | ISO9001 |