| Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | 100,000 Capsule/h 8#OV |
| Die Roll | 150*250 |
| Application | Oil&Cream |
| Capsule Shape | As Requirement |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | Filling Equipment |
| Warranty | 1 Year |
| Control | PLC |
| Healthcare | Soft Gelatine Capsule |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 1208*2450mm |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 1208*2450mm |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/h |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/h |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 1208*2450mm |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 1208*2450mm |