| Brand | Kunyou |
|---|---|
| Size | 6-8Roller |
| Keyword | Capsule Sorting Machine |
| Apply | Sort And Inspect Capsules For Defects Or Inconsistencies |
| Precision | 0.02mm |
| Name | Capsule Sorting Machine/equipment |
|---|---|
| Brand | Kunyou |
| Size | 6-8Roller |
| Type | Automatic |
| Material | SS304/316 |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Application | Softgel Capsule Making |
| Usge | Capsule Filling Machine |
| Type | Automatic Packing Machine |
| Size | 2100*980*1200 |
| Application | Medical |
|---|---|
| Type | Filling Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Weight | 1300kg |
| Packaging Type | Capsule |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Product Name | Softgel Encapsulating Machine |
| Warranty | 1 Year |
| MATERIAL | SS316 |
|---|---|
| CAPACITY | 2-80000 CAPSULE /HOUR |
| TECHNION | Avaliable |
| Main Market | USA ,european |
| Fcatory | Yes |
| Material | PPE |
|---|---|
| Color | Various |
| Certification | Avaliable |
| Safty | Food Grade |
| Size | 75*55*5cm |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Certificates | ISO9001 CE |
| Application | Make Softgel Capsule |
| Function | Compress And Mould The Capsule |
| Size | 1200*980*850 |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/h |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/h |