| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220V/380V |
| Product Type | Liquid, Gelatin |
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets Per Year |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets Per Year |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Application | Soft Gelatin Encapsulation Making |
|---|---|
| Material | Stainless Steel And Alumium |
| Packaging Details | Wood cages |
| Delivery Time | 6 weeks |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| MATERIAL | FOOD GRADE PLASTIC |
|---|---|
| Size | 780*495*55mm |
| Stackable | Yes |
| Hole | 4mm |
| Color | Colorful |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 20-60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Material | Gelatin |
|---|---|
| Technology | Kun You Pharmatech |
| Application | To Make Food And Capsule |
| Usage | Foods |
| Moisture Content Of Capsule It Made | 10%-15% |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Capsule |
| Name | Soft Gel Capsule Machine |
| Material | Sus304/SUS316 |
| Control | PLC |
| Material | SUS304/316L |
|---|---|
| Product Name | Vgel Softgel Encapsulating Machine |
| Voltage | Can Be Customized |
| Control | PLC |
| Roller Die Size | D150*250mm |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Service | Technion Avaliable |
| Die Roll Size | 80*100mms |
| Capacity | 22800 Capsule/h |
| Certificate | CE |