| Material | Stainless Steel Ss304/316 |
|---|---|
| Capacity | As Your Requirement |
| Color | One Color One Time |
| Warantee | 1 Year |
| Useage | Gelatin Or Material |
| Application | Softgel Capsule Making Machine |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Video Technical Support,commissioning And Training,Field Maintenance And Repair Service |
| Power | 11Kw |
| Function | Softgel Capsule Encapsulation |
| Usage | Pharmacy |
| Material | SS316 |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Field Installation |
| Weight | 1800 Kg |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | Three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Application | Painball Production Line |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Softgel Encapsulation Machine |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | Three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Application | Capsule And Paintball |
|---|---|
| Product Name | Soft Capsule Making Machine |
| Voltage | Can Be Customized |
| Roller Die Size | 103mm*180mm,D150*250mm |
| Control | PLC |
| Type | Encapsulation Equipment |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Application | Medical |
|---|---|
| Type | Filling Machine |
| Condition | New |
| Voltage | 220V/380V |
| Driven Type | Electric |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Size | 6inch |
| Control | Automatic |
| Brand | Kunyou/Sunshine |
| Electric | 220/380/415V |