| Machine Weight | About 800kg |
|---|---|
| Function | Wrapping,Filling,Labeling |
| Driven Type | Electric And Pneumatic |
| Shippment | 6 Work Days |
| Filling Material | Capsule ,tablet |
| Application | Softgel Capsule Production |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Capscity | 100,000capsules Per Hour |
| Die Roll | 10 Inch |
| Warantty | 1 Year |
| Application | Capsule,Liquid,Medical |
|---|---|
| Type | Filling Equipment |
| Capacity | 8ball/s |
| Material | SS316 |
| Voltage | 380V50HZ |
| Application | Softgel Capsule Production |
|---|---|
| Material | SS304/316 |
| Capscity | 100,000capsules Per Hour |
| Die Roll | 10 Inch |
| Warantty | 1 Year |
| MATERIAL | SS316 |
|---|---|
| CAPACITY | 2-80000 CAPSULE /HOUR |
| TECHNION | Avaliable |
| Main Market | USA ,european |
| Fcatory | Yes |
| Material | Cooper |
|---|---|
| Size | 4.6.8.10 Inches |
| Appliance | Encapsulation Machine |
| Parts | Start Pump |
| Thickness Guage | Avaliable |
| Material | Cooper |
|---|---|
| Size | 4.6.8.10 Inches |
| Appliance | Encapsulation Machine |
| Parts | Start Pump |
| Thickness Guage | Avaliable |
| Material | Cooper |
|---|---|
| Size | 4.6.8.10 Inches |
| Appliance | Encapsulation Machine |
| Parts | Start Pump |
| Thickness Guage | Avaliable |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/h |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | Three-phase380v,AC220V 50HZ |