| Material | SS316 |
|---|---|
| Application | Encapsulation |
| Certificate | CE |
| Warantee | 1 Year |
| Capacity | 100,000capsules |
| Application | Medical |
|---|---|
| Type | Filling Machine |
| Condition | New |
| Voltage | 220V/380V |
| Driven Type | Electric |
| Application | Medical |
|---|---|
| Type | Filling Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Weight | 1300kg |
| Packaging Type | Capsule |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Filling Equipment |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Material | Stainless Steel |
| Product Name | Small Automatic Micro Fish Oil Paintball Softgel Encapsulation Machine |
| Application | Medical |
|---|---|
| Type | Filling Machine |
| Condition | New |
| Driven Type | Electric |
| Automatic Grade | Automatic |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Condition | New |
| Weight | 900KG |
| Voltage | 220V/380V |
| Automatic Grade | Automatic |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Place of Origin | China,Beijing |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Weight | 1800 Kg |
| Warranty | 1 Year |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Condition | New |
| Matrial | Veggie Material |
|---|---|
| Area | 200-500m3 |
| Electric | As Requirement |
| Control | Antomatic |
| Material | SS316 |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Fuction | Lab Use |
| Capacity | 10,000 Capsules Per Hour |
| Electric | Seimens |
| Service | Technion Avaliable |