| MATERIAL | SS316 |
|---|---|
| CAPACITY | 2-80000 CAPSULE /HOUR |
| TECHNION | Avaliable |
| Main Market | USA ,european |
| Fcatory | Yes |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Size | 6 Inch |
| Capacity | 44000 Capsule /H |
| Design | Classic Design |
| Control | PLC+Touch Screen |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Application | Softgel Capsule Making |
| Usge | Capsule Filling Machine |
| Type | Automatic Packing Machine |
| Size | 2100*980*1200 |
| Application | Medical |
|---|---|
| Type | Filling Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Weight | 1300kg |
| Packaging Type | Capsule |
| Type | Encapsulation Equipment |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| POWER SUPPLY | 380V/220V |
|---|---|
| Power Consumption | 1.5kw |
| Mold | No Mold |
| Service | Technion Avaliable |
| Certificate | ISO9001 |
| Material | SS316 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Electric | Seimens |
| From | China |
| Brand | Kunyou |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |
| Material | SS304 |
|---|---|
| Size | 285*260cm |
| Shaft | Hollow |
| Capacity | 15-20kg/basket |
| Net | 2-8mm |
| Material | SS316/304 |
|---|---|
| Power | 1.5kw |
| Size | 282*526 |
| Warrantee | 1 Year |
| Hole | 4-8mm |