| Material | SS316L |
|---|---|
| Electric | 220V/380/415V |
| Capacity | Small And R&D |
| Usage | Paintball&capsule |
| Service | Technion Avaliable |
| Machine Material | SS316 |
|---|---|
| Capacity | R&D-80000per Hour |
| Material | Non Animal Gel |
| Use | Capsule Like Canabis Oil |
| Payment | Any Kind |
| Name | Capsule Filling Machine |
|---|---|
| Capacity | 120000 Capsules Per Hour@4rpm |
| Die Roll | 150*250mm |
| Power | 13.5kw |
| Vegl | Avaliable |
| Matrial | Veggie Material |
|---|---|
| Area | 200-500m3 |
| Electric | As Requirement |
| Control | Antomatic |
| Material | SS316 |
| Material | SS304/316 |
|---|---|
| Capacity | 20,000-120,000perhour |
| Electricity | 220/380/415V |
| Servo Feedback | Avaliable |
| Brand | Kunyou/Sunshine |
| Material | Non Animal Gel |
|---|---|
| Origin | China,beijing |
| Machine Material | SS316 |
| Capacity | R&D-80000per Hour |
| Use | Capsule Like Canabis Oil |
| Certicificate | CE |
|---|---|
| Material | Ss304/SS316 |
| Standard | GMP |
| Use | Painball/Capsule Making |
| Type | Softgel Encapsulation |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | Filling Equipment |
| Warranty | 1 Year |
| Control | PLC |
| Healthcare | Soft Gelatine Capsule |
| Application | Capsule,Liquid,softgel |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Overseas Third-party Support Available |
| Capacity | 15000-21000grain/hour |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Certification | ISO CE |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | More Than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |