| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 20-60 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Mterial | SS316 |
|---|---|
| Certience | CE |
| Service | Technion Avaliable |
| Accordance | GMP |
| From | China Mainland Beijing |
| Application | Liquid |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Shaping Mode | Die Casting |
|---|---|
| Product Material | Aluminium |
| Mould Life | 250000-300000shots |
| Runner | 0-5rpm |
| Cavity | Based On Customer's Requirement |
| Product Material | Aluminium |
|---|---|
| Runner | Hot Runner\ Cold Runner |
| Cavity | 2-72 Cavity |
| Design Software | CAD,Solidworks |
| Product Name | Liquid Silicone Mold Making Rubber For Compression |
| Shape | OV OB |
|---|---|
| Product Material | Aluminium |
| Mould Life | 250000-300000shots |
| Runner | 0-5rpm |
| Cavity | 2-72 Cavity |
| Material | Avaition Aluminum Alloy |
|---|---|
| Application | Softgel Encapsulation |
| Length | 3 Inch Softgel Machine |
| Product Name | Soft Capsule/ Paintball Die Roll/ Mould |
| Metal | Aluminium, Copper |
| Application | Softgel Manufacturing |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 1208*2450mm |
| Application | Capsule |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 15000-18000 Capsules/h(8# Oval |
| Name | Capsule Softgel Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Soft Capsule Encapsulation |
|---|---|
| Type | Softgel Encapsulation Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 15000-21000grain/hour |
| Material | 304/316L Stainless Steel |