| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 5 set per mon |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets Per Year |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Packaging Details | Wood cages |
|---|---|
| Delivery Time | 30-40 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 30 Set/Sets Per Year |
| Place of Origin | China,Beijing |
| Material | Non Animal Gel |
|---|---|
| Machine Material | SS316 |
| Capacity | R&D-80000per Hour |
| Use | Capsule Like Canabis Oil |
| Payment | Any Kind |
| Application | Capsule |
|---|---|
| Type | Encapsulation Machine |
| Name | Soft Gel Capsule Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 4 Inch Die Roll Or 8 Inch Die Roll |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | Three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | Three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Product Name | Softgel Encapsulating Machine |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Capacity | More Than 20000/hour |
| Total Power | 1.5-18.5kw |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/h |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production Capacity | 15kg/h |